Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm izle Full 1 Mart 2021 Tek Parça izle

Puanım :
Google News Abone Ol Sinefocus.com

Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm izle; dizi fragmanı, özeti, tanıtımı, yeni son bölüm Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm tek parça olarak full izle için tüm detaylar. Kılıçarslan’ın Anadolu’ya gitmekte olduğu yanlış bilgisini duyurarak Markus’u tuzağa çeken Melikşah, onu öldürüp Tapar’ın intikamını almıştı. Markus’un ölümüyle kutsal mızrak da Selçuklu’nun eline geçmişti. Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm 1 Mart 2021 yeni fragmanı son bölümün ardından ekranlara geldi.

Uyanış Büyük Selçuklu Geçen Bölüm Özeti

Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölümü izlemeye geçmeden önce geçen hafta ki bölümde neler oldu şöyle bir göz atacak olursak; Kılıçarslan’ın Anadolu’ya gitmekte olduğu yanlış bilgisini duyurarak Markus’u tuzağa çeken Melikşah, onu öldürüp Tapar’ın intikamını almıştı. Markus’un ölümüyle kutsal mızrak da Selçuklu’nun eline geçmişti. İzakyos, Bizans için hayati öneme sahip olan ve Hristiyanlığın kutsallarından biri kabul edilen bu mızrağı Melikşah’tan almak için ne yapacaktır?

Öte yandan Melikşah’ın kutsal mızrağı ele geçirmesi ve topraklarına sızan Haçlıları dize getirmesi İslam dünyasındaki itibarını arttırmıştır. Sabbah, Melikşah’ın yükselen saygınlığını yok etmek için ne yapacaktır? Bu amaçla İzakyos ile Sabbah’ı yeniden buluşturacak kanlı eylem ne olacaktır?

Melikşah ile arası giderek açılan ve onunla uzlaşmaz bir noktaya varan Tekiş, Melikşah’ı tahttan indirmekle sonuçlanabilecek her yola başvuracaktır. Devletin içinde bulunduğu siyasi ve sosyal çalkantıyı bahane ederek Selçuklu Devleti’nin kurucu unsuru olan ve belkemiğini oluşturan Türkmen Beylerini Melikşah’a karşı etrafında birlik olmaya çağıracaktır. Türkmen Beyleri, Melikşah’a karşı isyan etmeyi kabul edip Tekiş’in saflarına katılacaklar mıdır?

Şelemzar’da Batıni tüccarlar, ahaliyi kendi batıl yollarına çekmek için harekete geçmişti. Batıni hekimler Darüşşifa’da hızla yuvalanmaya başlamıştı. Faaliyetlerin hızlanmasını isteyen Sabbah, Faysal’a Şelemzar’da bir Batıni medrese kurmasını söylemişti. Şelemzar’da Batınileri giderek güçlenirken; ahalinin arasına karışan Gazali, yasaklı olan Batınilerin Şelemzar’da çoğalmaya başladıklarını anlamıştı. Gazali, Batıni örgütlenmesini engellemek için ne yapacaktır? Gazali’nin Şelemzar’da olduğunu gören Sabbah; amaçlarına en büyük zararı veren bu İslam âlimine karşı nasıl bir harekete girişecektir?

Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm Fragmanı

Uyanış Büyük Selçuklu dizi konusu

Anadolu’ yu Türklere açan büyük hükümdar Sultan Alpaslan’ ın ölümü ardında Melikşah tahta geçmiştir. Melikşah aynı zaman da çok sevdiği Kıpçak Hatun’ u da kaybettiğini öğrenmesi ile yıkılmıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı nedeniyle büyük bir tehlike arz etmektedir. Melikşah için verilmezi çok zor bir karar ile onu Nizamülmülk’ e gönderirler. Sultan Melikşah, babasından aldığı taht ile sürdüğü Selçuklu Devleti hükümdarlığının gücüne güç katmaya devam etmesiyle her geçen gün de düşmanları çoğalıp büyümeye devam etmektedir. Düşmanları hem devlet içinde hem de dışında boş durmayıp Selçuklu’ yu bitirmek için uğraş vermektedir.

Sencer ise yıllarca almış olduğu iyi eğitim ve devlet sevgisi ile yetişmiştir. Tek gayesi ise devletine bağlı hizmet edebilmektir. Tam bir kahramana dönüşmüştür. Bu kahramanlıkları ve aldığı iyi eğitim onu Sultan Melikşah’ın fedailiğine yükseltmiştir. Melikşah ve Sencer bu zorlu yolda türlü tehlikeler ile mücadele ederken yanlarında en büyük destekçileri ile hedeflerine ulaşmak ve düşmanlarını alt etmek için Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi destekçileri ile hızla ilerlemektedirler.

Uyanış Büyük Selçuklu dizi oyuncuları kimdir?

Buğra Gülsoy- MELİKŞAH
Ekin Koç- SENCER
Hatice Şendil- TERKEN HATUN
Mehmet Özgür- NİZAMÜLMÜLK
Sevda Erginci- TURNA HATUN
Leyla Lydia Tuğutlu – ELÇİN HATUN
Gürkan Uygun – HASAN SABBAH
Bülent Alkış- ÖMER HAYYAM

Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm izle, Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm full izle, Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm tek parça izle, Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm ne zaman, Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm kıyafetleri, Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm ilk sahne, Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm ön izleme, Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Yeni Son Bölüm izle, Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi 1 Mart 2021, Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm canlı izle, Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm kesintisiz izle, Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm 720p izle, Uyanış Büyük Selçuklu 23.Bölüm 1080p izle

DMCA.com Protection Status