Uyanış Büyük Selçuklu 18. Bölüm

Google News Abone Ol Sinefocus.com
39
Uyanış Büyük Selçuklu 18. Bölüm

Uyanış Büyük Selçuklu 18. Bölüm izle; dizi fragmanı, özeti, tanıtımı, yeni son bölüm Uyanış Büyük Selçuklu 18. Bölüm tek parça olarak full izle için tüm detaylar. Faysal, üzerinde ki baskılardan kurtulmak ve Şelemzar’daki ticari faaliyetlerinin devamını sağlayabilmek için sonun da Turna’ yı evlenmeye ikna etmiştir. Uyanış Büyük Selçuklu 18. Bölüm 25 Ocak 2021 yeni fragmanı son bölümün ardından ekranlara geldi.

Uyanış Büyük Selçuklu Geçen Bölüm Özeti

Uyanış Büyük Selçuklu 18. Bölümü izlemeye geçmeden önce geçen hafta ki bölümde neler oldu şöyle bir göz atacak olursak; Faysal, üzerinde ki baskılardan kurtulmak ve Şelemzar’daki ticari faaliyetlerinin devamını sağlayabilmek için sonun da Turna’ yı evlenmeye ikna etmiştir. İstemeyerek bu teklifi kabul etmek zorunda kalan Turna ne yapacaktır?

Uyanış Büyük Selçuklu 18. Bölüm izle; Fragmanı, Özeti, Tanıtımı, 25 Ocak 2021

Markus, yakın arkadaşı Eynar’ ı öldürdüğü için Sencer’ e kin gütmekte ve intikamını almaş için Başulu’ ya saldırı düzenleyip ağır yaralamıştır. Sarayın için de ki Batınililere bağlı olduğu öğrenilen casusun kim olduğu merak konusuyken en büyük şüpheli Hasan Sabbah’ tır. Casusun kimliğinin açığa çıkması ve yakalanabilmesi için ona Batınilerin mukaddes bildiği Sırlar Kitabı kullanılarak bir tuzak kurulmuş ve tuzağa düşen Hasan Sabbah’ ın kimliği açığa çıkarak yakalanmıştır.

Uyanış Büyük Selçuklu 18. Bölüm Fragmanı

Uyanış Büyük Selçuklu 18. Bölüm Tek Parça izle, Full izle

Uyanış Büyük Selçuklu dizi konusu

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi; Anadolu’ yu Türklere açan büyük hükümdar Sultan Alpaslan’ ın ölümü ardında Melikşah tahta geçmiştir. Melikşah aynı zaman da çok sevdiği Kıpçak Hatun’ u da kaybettiğini öğrenmesi ile yıkılmıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı nedeniyle büyük bir tehlike arz etmektedir. Melikşah için verilmezi çok zor bir karar ile onu Nizamülmülk’ e gönderirler. Sultan Melikşah, babasından aldığı taht ile sürdüğü Selçuklu Devleti hükümdarlığının gücüne güç katmaya devam etmesiyle her geçen gün de düşmanları çoğalıp büyümeye devam etmektedir. Düşmanları hem devlet içinde hem de dışında boş durmayıp Selçuklu’ yu bitirmek için uğraş vermektedir.

Sencer ise yıllarca almış olduğu iyi eğitim ve devlet sevgisi ile yetişmiştir. Tek gayesi ise devletine bağlı hizmet edebilmektir. Tam bir kahramana dönüşmüştür. Bu kahramanlıkları ve aldığı iyi eğitim onu Sultan Melikşah’ın fedailiğine yükseltmiştir. Melikşah ve Sencer bu zorlu yolda türlü tehlikeler ile mücadele ederken yanlarında en büyük destekçileri ile hedeflerine ulaşmak ve düşmanlarını alt etmek için Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi destekçileri ile hızla ilerlemektedirler.

Uyanış Büyük Selçuklu dizi oyuncuları kimdir?

Buğra Gülsoy- MELİKŞAH
Ekin Koç- SENCER
Hatice Şendil- TERKEN HATUN
Mehmet Özgür- NİZAMÜLMÜLK
Sevda Erginci- TURNA HATUN
Leyla Lydia Tuğutlu – ELÇİN HATUN
Gürkan Uygun – HASAN SABBAH
Bülent Alkış- ÖMER HAYYAM

Bir cevap yazın