Uyanış Büyük Selçuklu 17. Bölüm

Puanım :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
1 Kişi oy verdi. Ortalama puan: 10,00. Bu Filme oy vermek ister misiniz?
Loading...
Google News Abone Ol Sinefocus.com

Uyanış Büyük Selçuklu 17. Bölüm izle; yeni son bölüm dizi fragmanı Uyanış Büyük Selçuklu 17. Bölüm tek parça ve full HD olarak izlemek için tüm detaylar. Uyanış Büyük Selçuklu 16. Bölüm 18 Ocak 2021 yeni fragmanı son bölümün ardından ekranlara geldi. Hasan Sabbah, yapmak zorunda kaldığı olaydan sonra gerek Nizamülmülk ve Sencer’in tüm şüphelerini üzerine toplamıştır.

Uyanış Büyük Selçuklu Geçen Bölüm Özeti

Uyanış Büyük Selçuklu 17. Bölümü izlemeye geçmeden önce geçen hafta ki bölümde neler oldu şöyle bir göz atacak olursak; Hasan Sabbah, yapmak zorunda kaldığı olaydan sonra gerek Nizamülmülk ve Sencer’in tüm şüphelerini üzerine toplamıştır. Batıni teşkilatlanmasının tüm gizli bilgilerinin yer aldığı Sırlar Kitabı’nın Selçuklu’nun eline geçme tehlikesi olduğunu bilmesi ile Hasan Sabbah, direk kendisi harekete geçmiş ve kitabı Sencer’ den önce ele geçirmeyi başarmıştır. Ancak kitabı bulduğu anda Sencer’ de onu bulmuştur. Sencer, peşinde olduğu Hasan Sabbah’ın büyük sırrını ortaya çıkartabilecekmidir ?

Uyanış Büyük Selçuklu 17. Bölüm izle Fragmanı, Özeti, Tanıtımı 18 Ocak 2021

Uyanış Büyük Selçuklu dizi konusu

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi; Anadolu’ yu Türklere açan büyük hükümdar Sultan Alpaslan’ ın ölümü ardında Melikşah tahta geçmiştir. Melikşah aynı zaman da çok sevdiği Kıpçak Hatun’ u da kaybettiğini öğrenmesi ile yıkılmıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı nedeniyle büyük bir tehlike arz etmektedir. Melikşah için verilmezi çok zor bir karar ile onu Nizamülmülk’ e gönderirler. Sultan Melikşah, babasından aldığı taht ile sürdüğü Selçuklu Devleti hükümdarlığının gücüne güç katmaya devam etmesiyle her geçen gün de düşmanları çoğalıp büyümeye devam etmektedir.

Düşmanları hem devlet içinde hem de dışında boş durmayıp Selçuklu’ yu bitirmek için uğraş vermektedir. Sencer ise yıllarca almış olduğu iyi eğitim ve devlet sevgisi ile yetişmiştir. Tek gayesi ise devletine bağlı hizmet edebilmektir. Tam bir kahramana dönüşmüştür. Bu kahramanlıkları ve aldığı iyi eğitim onu Sultan Melikşah’ın fedailiğine yükseltmiştir. Melikşah ve Sencer bu zorlu yolda türlü tehlikeler ile mücadele ederken yanlarında en büyük destekçileri ile hedeflerine ulaşmak ve düşmanlarını alt etmek için Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi destekçileri ile hızla ilerlemektedirler.

Uyanış Büyük Selçuklu dizi oyuncuları kimdir?

Buğra Gülsoy- MELİKŞAH
Ekin Koç- SENCER
Hatice Şendil- TERKEN HATUN
Mehmet Özgür- NİZAMÜLMÜLK
Sevda Erginci- TURNA HATUN
Leyla Lydia Tuğutlu – ELÇİN HATUN
Gürkan Uygun – HASAN SABBAH
Bülent Alkış- ÖMER HAYYAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status