Transformers

Puanım :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Filmin Yönetmeni: Michael Bay

Filmin Oyuncuları: Shia LeBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel

Filmin Türü: Bilimkurgu, Aksiyon

Filmin Vizyon Tarihi : 6 Temmuz 2007

Filmin Süresi : 2 Saat 24 Dakika

Filmin konusu:  Transformers izle, Cybertron gezegenindeki energon adı verilen enerji kaynaklarının tükenmeye başlamasıyla Optimus Prime, bir grup Autobot ile Elita’yı Cybertron’da bırakır ve adı Ark olan uzay gemisi ile yeni enerji kaynakları aramak için bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Bu yolculuk öncesinde Nemesis gemisinde bulunan Megatron’un kuvvetlerinin saldırısına uğrayan gemi, ciddi şekilde hasar alarak içindeki Autobot ve Decepticonlar ile yakınlardaki bir gezegen olan Dünya üzerindeki bir volkana düşer ve orada sıkışıp kalır. Bu çatışmadan yaklaşık 4 milyon yıl sonra (Dünya zamanı ile 1984 yılında) volkanın aktif hale geçmesiyle Ark’ın ana bilgisayarı Teletraan 1 yeniden çalışmaya başlar. Saldırı zamanından beri aynı gemide olan Deceptionlar ile Autobotlar tekrar aktive olarak, savaşlarına kaldıkları yerden devam ederler.

Megatron ve komutasındaki Decepticonlar, dünya üzerinde bulunan kaynakları ihtiyaç duydukları energon’u üretmek amacıyla kullanmak isterken, Autobotlar ise Cybertron’daki direnişlerine devam etmekte ve bu konuda bazı insanlardan yardım almaktadırlar. Witwicky ailesi üyeleri ile dostane ilişkiler kuran ve bu aile ile birlikte Decepticonlara karşı savaş veren Autobotlar, Dünya’ya geldikten sonra ürettikleri birçok yeni robot modelini kadroya eklemiştir.  Bunlar, güçlü Dinobotlar ve Aerialbotlardır. Decepticonlar ise deli bir bilim adamı olan Dr. Arkeville ile işbirliği yaparak, kendilerine Stunction ve Combaticon isimli yeni robot müttefikler üretmişlerdir. 2005 yılında, Dünya’daki büyük savaşın yirminci yılında, Decepticonların Autobot şehrine yaptığı büyük ölçekli saldırı ile, her iki taraf da önemli kayıplar vermiştir. Ancak Optimus Prime’ın kendini feda etme uğruna gerçekleştirdiği plan ile Megatron ve emrindeki Decepticonlar yenilgiye uğratılmış, ölen Optimus Prime’ın yerini Rodimus Prime almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Extraction full izle
Extraction izle

Extraction izle, Netflix dijital platformu için hazırlanan film 2020 yılında gösterime girmiştir. Filmin yönetmen koltuğunda Sam Hargrave otururken, baş rollerinde

Kapat
DMCA.com Protection Status