Son Düello – The Last Duel (2021)

Puanım :
Google News Abone Ol Sinefocus.com

Son Düello – The Last Duel Filmi Konusu Nedir? | Oyuncuları Kimlerdir? | Fragmanı izle

Yönetmenliğini Ridley Scott‘ın üstlendiği, baş rollerinde ise Jodie Comer, Matt Damon, Adam Driver, Ben Affleck, Clare Dunne‘ın yer aldığı dram ve aksiyon türündeki film 15 Ekim 2021 tarihinde sinema salonlarında gösterime girmiştir. 2 saat 32 dakikalık süreye sahip film Fransa’da 1386 senesinde gerçekleşen gerçek olaylardan esinlenerek çekilmiştir. Jean de Carrouges ve Jacques le Gris iki eski dosttur. Ancak dostlukları Jean de Carrouges‘ın karısına tecavüz edildiği iddiası nedeniyle büyük bir düşmanlığa dönüşür ve Kral Charles VI tarafından bu iki eski dostun aralarındaki sorunun yapılacak olan bir düello ile çözülmesi kararı verilir.

Ekim 2021’de vizyona giren Son Düello – The Last Duel filmi konusu, yönetmeni, oyuncuları, fragmanı full hd tek parça izle, IMDB Puanı, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman şeklinde yapacağınız aramalar ile ilgili tüm detayları haberimiz içeriğinde bulabilirsiniz.

Son Düello – The Last Duel Filmi Konusu Nedir

Fransa’da 1386 yılında gerçekleştiği kayda alınan ve Kral Charles VI ve onun hükümeti tarafından resmi olarak izin verilen son düellonun anlatıldığı filmde Matt Damon ve Ben Affleck gibi ünlü isimler yer almaktadır. Jean de Carrouges ve Jacques le Gris iki eski dosttur ancak dostluklarını gölgede bırakan ve artık birer ezeli düşman olmalarını sağlayan acı bir olay gerçekleşmiştir. Jean de Carrouges bir Normandiya şövalyesidir ve arkadaşı ile aralarındaki anlaşmazlık kral tarafından onaylanan son bir düello ile çözülecektir. O tarihlerde düelloda kazanan tarafın tanrı katında da haklı olduğu inancı hakimdir. İki eski dostun aralarındaki düşmanlık Fransız aristokrasisini ve de ülkeyi ikiye bölmek üzeredir. Carrouges’un eşi, Jacques le Gris‘in kendisine tecavüz ettiğini iddia etmektedir. Karşı tarafı tecavüz ile suçladığı için kocasının bu düelloyu kaybetmesi halinde kendisi de ölüm ile karşı karşıya kalacaktır.

Son Düello – The Last Duel Filmi Oyuncuları

Jodie Comer, Matt Damon, Adam Driver, Ben Affleck, Clare Dunne

Son Düello – The Last Duel Filmi Fragmanı izle

DMCA.com Protection Status