Sevgili Yoldaşlar (2021)

Puanım :
Google News Abone Ol Sinefocus.com

Sevgili Yoldaşlar Filmi Konusu Nedir? | Oyuncuları Kimlerdir? | Fragmanı izle

Gerçek bir hikayeden yola çıkarak senaryosu yazılan ve sinema perdesine aktarılan filmde 1962 yılında Rusya’da Novoçerkassk bölgesinde hükümeti protesto eden işçilerin Kızıl Ordu askerleri tarafından katledilmesi anlatılmaktadır.

Ekim 2021’de vizyona giren Sevgili Yoldaşlar filmi konusu, yönetmeni, oyuncuları, fragmanı full hd tek parça izle, IMDB Puanı, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman şeklinde yapacağınız aramalar ile ilgili tüm detayları haberimiz içeriğinde bulabilirsiniz.

1 Ekim 2021 tarihinde sinema salonlarında gösterime giren dram ve tarih türündeki film, 2 saat 1 dakikalık süreye sahiptir. Andrey Konchalovskiy‘in yönetmen koltuğunda yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda ise Yuliya Vysotskaya, Vladislav Komarov, Andrey Gusev, Yuliya Burova, Sergei Erlish gibi isimler rol almaktadır.

Sevgili Yoldaşlar Filmi Konusu Nedir

Film eski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği diye adlandırılan şimdiki Rusya’da Novoçerkassk eyaletinde geçmektedir. Takvim yaprakları 1962 yılını gösterirken, ülkede gıda fiyatları artmaktadır. İnsanlar yükselen bu fiyatlar karşısında çaresizdir ve evlerine karınlarını doyurmak için yeterli yiyecek alacak ekonomik durumları her geçen gün daha da kötüye gitmektedir. Bir grup işçi, artan hayat pahalılığı nedeniyle hükümete karşı protesto eylemleri yürütmeye başlar. Hükümet yetkilileri bu protestoları hızlı bir şekilde bastırmak için Kızıl Ordu’yu görevlendirir. Gerekirse ateş açmaları için izin verilir. Kızıl Ordu mensubu askerler işçilerin üzerine ateş açınca 30 a yakın işçi hayatını kaybetmiştir. Ancak bu olay tüm kamuoyundan gizlenir ve cesetler ortadan kaldırılır. Bir nanne bu eylemlere karışan ve ortadan kaybolan kızını her yerde aramaya başlar. Bu olay 1992 yılına kadar gizlenmiş ancak Sovyetler Birliği’nin dağılması sonrasında gerçekler ortaya çıkarılabilmiştir.

Sevgili Yoldaşlar Filmi Oyuncuları

Yuliya Vysotskaya, Vladislav Komarov, Andrey Gusev, Yuliya Burova, Sergei Erlish

Sevgili Yoldaşlar Filmi Fragmanı izle

DMCA.com Protection Status