Onun Adı Petrunya

Puanım :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Onun Adı Petrunya Filmin Yönetmeni: Teona Strugar Mitevska

Filmin Oyuncuları: Zorica Nusheva, Labina Mitevska, Simeon Moni Damevski

Filmin Türü: Dram, Komedi

Filmin Vizyon Tarihi : 8 Kasım2019

Filmin Süresi : 1 saat 40 dakika

Onun Adı Petrunya Filmi konusu; Onun Adı Petrunya izle, Makedonya’da her 19 Ocak tarihinde geleneksel ve büyük bir tören düzenlenir. Bu tören Epifani olarak adlandırılmaktadır. Bu törende rahip denize bir haç atar, suya atılan bu haçı çıkarmak için bölgenin erkekleri suya dalarlar. Büyük bir yarış halini alan bu törende haçı sudan çıkaran kişinin kutsanacağı, o yıl süresince refaha kavuşacağı, bir servet sahibi olacağına inanılmaktadır. Petrunya 31 yaşında genç bir kadındır, tarih uzmanıdır ve bir gün başarısız bir iş görüşmesinden dönerken bahse konu haç çıkarma törenine rastlar. Bir anda kendini tutamaz ve suya atlar. Haçı tüm erkeklerden önce bulur ve suyun dışına çıkarır. Aslında Petrunya’nın yaptığı doğru değildir çünkü geleneklere göre bu haç çıkarma törenine sadece erkekler katılım sağlayabilmekte, kadınlar katılamamaktadır.

Erkek egemen bir tören olan Epifani töreninde haçın bir kadın tarafından çıkarılması büyük bir skandal olarak nitelendirilmektedir ve törene katılan erkekler bu nedenle Petrunya’ya saldırır. Erkekler Petrunya’nın haçı geri vermesini isterlerken Petrunya’nın ise buna hiç niyeti yoktur ve erkekler ile mücadele etmeye hazırdır. Kilise haçı geri istemektedir Olay basına da yansır. Bir kadının geleneklere karşı mücadelesine yer verilen film Kasım 2019 da seyirciler ile buluşmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
LEGO Filmi 2 2020 Filmi izle, LEGO Filmi 2 Tek parça izle, LEGO Filmi 2 Full hd izle, LEGO Filmi 2 Türkçe Dublaj izle, LEGO Filmi 2 Türkçe Altyazılı izle
LEGO Filmi 2

LEGO Filmi 2 Filmi ne zaman vizyona girecek | vizyon tarihi : 7 Şubat 2019 Filmin Yönetmeni : Mike Mitchell

Kapat
DMCA.com Protection Status