Nuh Tepesi

Puanım :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Filmin Yönetmeni: Cenk Ertürk

Filmin Oyuncuları: Haluk Bilginer, Ali Atay, Hande Doğandemir, Arın Kuşaksızoğlu

Filmin Türü: Dram

Filmin Vizyon Tarihi : 6 Mart 2020

Filmin Süresi : 1 saat 49 dakika

Filmin konusu: Nuh Tepesi izle, Ömer’in babası vefat etmiştir ve vasiyet olarak ta Nuh Tepesi diye adlandırılan bir yerde bir ağacın altına gömülmek istediğini belirtmiştir. Ömer babasının bu vasiyetini yerine getirmek istediğinde köyün ileri gelenlerini karşısında bulur. Köylülere göre Nuh Tepesi’nde bulunan bu ağaç Hazret-I Nuh tarafından dikilmiştir. Bu nedenle de onlara göre Ömer’in babası buraya gömülemez. Oysa Ömer’in babası bu ağacı 50 sene evvel kendisi dikmiştir. Köylülere göre kutsal olarak addedilen buy ere babasını gömmek isteyen Ömer, tüm köyü karşısına alacaktır.

Vefat eden babasını, vasiyete göre Nuh Tepesi’nde bir ağacın altına defnetmek isteyen Ömer, bu yeri kutsal addeden köylüler ile karşı karşıya kalmıştır. Köy ahalisi, Nuh Tepesi diye adlandırılan tepede bulunan ağacın Hz. Nuh tarafından dikildiğini bu nedenle de kutsallık taşıdığını düşünmektedir. Ancak gerçekte bu ağaç Ömer’in babası tarafından yıllar önce dikilen bir ağaçtır. Şimdi Ömer babasının vasiyetini gerçekleştirmek için köylüler ile karşı karşıya gelmiştir. Dram türünde yer alan filmin oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay, Hande Doğandemir, Arın Kuşaksızoğlu gibi isimler yer almaktadır. Filmin Mart 2020 tarihinde vizyondaki yerini alması beklenmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Contagion - Salgın Filmi Fragmanı Full HD Tek Parça izle
Contagion – Salgın

Contagion - Salgın Filmin Orijinal İsmi: ContagionFilmin Vizyon Tarihi: 21 Ekim 2011Filmin Süresi: 106dkFilmin Türü: Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram, Gerilim,

Kapat
DMCA.com Protection Status