Matrix 3 Revolutions

Puanım :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Filmin Yönetmeni: Lana Wachowski, Lilly Wachowski

Filmin Oyuncuları: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss

Filmin Türü: Aksiyon, Bilimkurgu

Filmin Vizyon Tarihi : 7 Kasım 2003

Filmin Süresi : 2 Saat 8 Dakika

Filmin konusu:  Matrix 3 Revolutions izle, Matrix üçlemesinin çoğu sinema otoritesine göre anlaşılması ve hazmedilmesi en zor bölümü olan Revolutions, ikinci filmden üç ay sonra, aynı yıl gösterime girmişti. 2003 yaz sezonunun en heyecan verici filmlerinden olması bir yana, ilk iki filmle edindiği statünün bir hayli üstüne çıkarak bir yükseliş şovu sergileyen üçlemenin son halkası, tam da Wachowski biraderlerin arzu ettiği gibi tasarlanmış ve sonuçlanmış. Artık tamamıyla Neo’nun savaşı olduğuna kanaat getirdiğimiz son film, Zion’a gerçekleştirilen ve tarihin en büyük makine saldırısı olarak adlandırılan bir istilayı konu ediyor. Kadrajı Zion’a doğru çekmelerinden ötürü de eleştirilmiş olan film, Neo’nun gerçek bir mesih olduğunu ilan ediyor. Matrix’in yaratıcısı Mimar ile görüşüp Trinity’i kurtardıktan sonra, eski ve tehlikeli bir program olan Merovingian’ın Trenci programında kapana kısılan Neo, bu kez yardıma muhtaç duruma düşüyor. Merovingian’ın eski bir adamı ve mevcut durumunda Kahin’in koruması olan Seraph, Trinity ve Morpheus’u yanına alarak onunla anlaşmaya gidiyor.

Zion’un kurtuluşu ve insanlığın devamı için başından beri tek umut olan Neo, muhteşem bir Meksika Açmazı sahnesiyle kurtarıldıktan sonra, tercihleri nedeniyle biçim değiştirmiş Kahin’e doğru artık daha cesur ve farkındalık dolu biçimde yol alıyor. Zion’da kurtuluş için yapılan planlar ve hazırlıklar, Smith’in Matrix evrenini ele geçirmesi, Makinelerin büyük bir saldırı için Zion’un devasa duvarlarını delmesi, artık bu efsaneyi adım adım sona doğru yaklaştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
The Simpsons izle, The Simpsons fragman izle, The Simpsons trailer, The Simpsons promo
The Simpsons 31.Sezon 12.Bölüm

Her bölümü ile izleyicileri kendine daha da bağlayan ve yayınlandığı gün geniş kitleleri ekran başına kilitleyen dizi The Simpsons 31.Sezon

Kapat
DMCA.com Protection Status