Matrix 1

Puanım :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Filmin Yönetmeni: Lana Wachowski, Lilly Wachowski

Filmin Oyuncuları: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss

Filmin Türü: Aksiyon, Bilimkurgu

Filmin Vizyon Tarihi : 3 Eylül 1999

Filmin Süresi : 2 Saat 15 Dakika

Filmin konusu:  Matrix 1 izle, Saygın bir yazılım firmasında çalışan Thomas Anderson, gecelerini “Neo” adı altında program kırarak ve Matrix’i araştırarak geçirir. Esrarengiz şekilde Trinity ve Morpheus ile tanışan Neo, içinde yaşadığı dünyanın aslında beyninde gerçekleşen bir simülasyondan başka bir şey olmadığını, yani aslında Matrix 1’in içinde yaşadığını öğrendikten sonra Morpheus’un önderliğindeki ekibe katılır. Neo, gerçek dünyaya ilk adımını attıktan sonra simülasyona yeniden girerek Matrix’in ne olduğunu kavrayacak ve gelişen olaylar etrafında yeni benliğini tanımaya çalışacaktır. Yönetmenliğini Wachowski kardeşlerin yaptığı film, hem gösterime sunulduğu tarihte hem de günümüzde halen tartışılmaya devam eden, çığır açmış bir eser olarak karşımıza çıkıyor.

Filmde anlatılan olaylar, çok ileri bir zamanda teknolojinin olabildiğince geliştiği, yapay zekaya sahip makinelerin iş başında olduğu bir dünyada geçmektedir. Bu dünyada makineler ve insanlar arasında ortaya çıkan savaşta, insan ırkı makineleri yenebilmek için onların enerji kaynağı olan güneş ışınlarının dünyaya inmesini engellemek durumundadır. Bu nedenle gökyüzünü kimyasal silahlarla siyah bulutlar oluşturarak kapatmıştır. Bunun sonucunda enerji ihtiyaçlarını karşılayamayan makineler, yeni enerji kaynakları bulmak zorunda kalır ve insan vücudunun benzersiz bir enerji motoru olduğunu fark eder. Böylece insanları köle haline getirerek, enerji üretimi için kullanmaya başlarlar. Herhangi bir isyan ihtimalini ortadan kaldırmak için de insanların zihinlerini meşgul edecek bir program yaratırlar. Bu şekilde köleleşmiş insanlar aslında bilinçsiz bir halde uyurken, zihinleri makinelere bağlı bir şekilde Matrix programının içerisinde her şeyden habersiz, sanal bir dünyada yaşamaya devam ederler. İşte Neo, bu insan tarlalarında uyanır ve gerçek dünyada insanların yaşadığı tek yer olan yer altı şehri Zion’a götürülür. Gerçek dünyaya alışmasının ardından Morpheus’un ekibiyle birlikte makinelere karşı savaşmaya başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Mucize Doktor Bölüm Fragmanı Özeti Full HD Tek Parça izle
Mucize Doktor 28.Bölüm

Mucize Doktor 28.Bölüm izle 26 Mart 2020 yeni son bölüm fragmanı yayınlandı. Mucize Doktor 28.Bölüm Fragmanı Full HD Tek Parça

Kapat
DMCA.com Protection Status