Matrix 1

Matrix 1 izle | Matrix 1 Filmi Full HD Tek Parça izle

Matrix 1 izle | Matrix 1 Filmi Full HD Tek Parça izle

Matrix 1 izle, Matrix 1 Filmi Konusu, Yönetmeni hakkında tüm bilgileri Matrix 1 Fragmanı Full hd tek parça izle 

Filmin Yönetmeni: Lana Wachowski, Lilly Wachowski

Filmin Oyuncuları: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss

Filmin Türü: Aksiyon, Bilimkurgu

Filmin Vizyon Tarihi : 3 Eylül 1999

Filmin Süresi : 2 Saat 15 Dakika

Matrix 1 Filmi Konusu, Yönetmeni, Oyuncuları

Matrix 1 Full hd | Altyazılı | Türkçe Dublaj izle

Matrix 1 Filmi konusu:  Saygın bir yazılım firmasında çalışan Thomas Anderson, gecelerini “Neo” adı altında program kırarak ve Matrix’i araştırarak geçirir. Esrarengiz şekilde Trinity ve Morpheus ile tanışan Neo, içinde yaşadığı dünyanın aslında beyninde gerçekleşen bir simülasyondan başka bir şey olmadığını, yani aslında Matrix 1’in içinde yaşadığını öğrendikten sonra Morpheus’un önderliğindeki ekibe katılır. Neo, gerçek dünyaya ilk adımını attıktan sonra simülasyona yeniden girerek Matrix’in ne olduğunu kavrayacak ve gelişen olaylar etrafında yeni benliğini tanımaya çalışacaktır. Yönetmenliğini Wachowski kardeşlerin yaptığı film, hem gösterime sunulduğu tarihte hem de günümüzde halen tartışılmaya devam eden, çığır açmış bir eser olarak karşımıza çıkıyor.

Matrix 1 Tek Parça 1080p | 720p izle

Filmde anlatılan olaylar, çok ileri bir zamanda teknolojinin olabildiğince geliştiği, yapay zekaya sahip makinelerin iş başında olduğu bir dünyada geçmektedir. Bu dünyada makineler ve insanlar arasında ortaya çıkan savaşta, insan ırkı makineleri yenebilmek için onların enerji kaynağı olan güneş ışınlarının dünyaya inmesini engellemek durumundadır. Bu nedenle gökyüzünü kimyasal silahlarla siyah bulutlar oluşturarak kapatmıştır. Bunun sonucunda enerji ihtiyaçlarını karşılayamayan makineler, yeni enerji kaynakları bulmak zorunda kalır ve insan vücudunun benzersiz bir enerji motoru olduğunu fark eder. Böylece insanları köle haline getirerek, enerji üretimi için kullanmaya başlarlar. Herhangi bir isyan ihtimalini ortadan kaldırmak için de insanların zihinlerini meşgul edecek bir program yaratırlar. Bu şekilde köleleşmiş insanlar aslında bilinçsiz bir halde uyurken, zihinleri makinelere bağlı bir şekilde Matrix programının içerisinde her şeyden habersiz, sanal bir dünyada yaşamaya devam ederler. İşte Neo, bu insan tarlalarında uyanır ve gerçek dünyada insanların yaşadığı tek yer olan yer altı şehri Zion’a götürülür. Gerçek dünyaya alışmasının ardından Morpheus’un ekibiyle birlikte makinelere karşı savaşmaya başlar.

Matrix 1 Filmi, Matrix 1 Filmi izle, Matrix 1 Tek parça izle, Matrix 1 Full hd izle, Matrix 1 Filmi konusu, Matrix 1 Filmi oyuncuları, Matrix 1 Filmi Yönetmeni

Bir cevap yazın