Kuruluş Osman 42. Bölüm

Google News Abone Ol Sinefocus.com
84
Kuruluş Osman 42. Bölüm

Kuruluş Osman 42. Bölüm izle; yeni son bölüm dizi fragmanı Kuruluş Osman 42. Bölüm tek parça olarak full HD izlemek için tüm detaylar. Osman Bey; yeni kayı beyi olarak kılıcını kuşanmış ve kendisinin dahi yeni öğrendiği Türk Kağanlarının çok önemli ve gizli emanetlerini Bamsı Bey’ den teslim almak için yola koyulmuştur. Kuruluş Osman 42. Bölüm 20 Ocak 2021 yeni fragmanı son bölümün ardından ekranlara geldi.

Kuruluş Osman 42. Bölüm full hd tek parça izleyici karşısına çıkan son yeni bölüm fragmanında olacaklar büyük heyecanla beklenmekte. Kuruluş Osman 42. Bölüm full hd fragmanda merak uyandıran gelişmeler oldu. İşte, Kuruluş Osman 42. Bölümden ilk sahne ve kaçıranlar için Kuruluş Osman 42. Bölüm son bölümde yaşananların özeti.

Kuruluş Osman Geçen Bölüm Özeti

Kuruluş Osman 42. Bölümü izlemeye geçmeden önce geçen hafta ki bölümde neler oldu şöyle bir göz atacak olursak; Osman Bey; yeni kayı beyi olarak kılıcını kuşanmış ve kendisinin dahi yeni öğrendiği Türk Kağanlarının çok önemli ve gizli emanetlerini Bamsı Bey’ den teslim almak için yola koyulmuştur. Osman Bey’ in obada olmayışını fırsat bilenler bir yanda Flatyos’ un kaçırılması diğer yanda Bala Hatun’ un zehirlenerek durumunun ağır oluşu oba da hareketli zamanlar yaşatmıştır.

Yeni alp başı Göktuğ’u oba da ki güvenliği sağlayamadığı ve Flatyos’ un kaçışına engel olacak güvenlik tedbirlerini alamadığı için bu durumdan onu sorumlu tutmuştur. Dündar’ ın ise gizlice Nikola ile görüştüğünü öğrenmesi ile Osman Bey amcasını cezalandırır. Papa’ nın adamları ise kutsal emanetleri ele geçirmek adına Bamsı’ bey’ in peşine düşerek onu tuzağa düşürürler.

Diğer yandan da Flatyos’un kaçışından alp başı görevini verdiği Göktuğ’u sorumlu tutan Osman Bey, Dündar Bey’in Nikola ile gizlice görüştüğünü öğrendiğinde ise çılgına döner ve amcasını cezalandırır. Papa’nın ajanları Bamsı Bey’i tuzağa düşürerek emanetleri ele geçirmek için hamle yaparken, Flatyos’un dönüşüyle güçlenen Nikola ise İstanbul’dan gönderilen yeni birlikler sayesinde Osman Bey’i gafil avlamak üzere plan kurar.

Kuruluş Osman dizi konusu

Kuruluş Osman dizisi; Adı, Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman’dı… “Aşk” onu karanlıkta yönlendirdi… Kan ve gözyaşlarıyla sulanan, gökler gibi hasat edilen topraklarda; Yedi göğü, yedi ülkeyi, dağları ve denizleri sevgiyle geçecek bir ulusun hayalini gördü. Gücünü kılıcından değil, “aşktan” aldı … Adaletle zorbalığa; Köleliğe özgürlükle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa “sevgiyle” adı verildi. 72 milleti ayrımlaştıran yozlaşmış düzene bozmak için isyan, mazlumların sessiz çığlıkları umudu Vakfın adı oldu … Kuruluş Osman … 400 çadır kampından “ilahi aşk” ile kurulmuş bir dünya imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

Kuruluş Osman dizi oyuncuları kimdir?

Osman – Burak Özçivit
Bamsı – Nurettin Sönmez
Dündar – Ragıp Savaş
Gündüz – Emre Basalak
Bala Hatun – Özge Törer
Selcan Hatun – Didem Balçın
Tergen Hatun – Zeynep Tuğçe Bayat
Aygül – Buse Arslan Akdeniz
Ayşe Hatun – Açelya Özcan
Boran – Yiğit Uçan
Kongar – Burak Çelik
Cerkutay – Çağrı Şensoy
Abdurrahman – Celal Al
Dumrul – Tolga Akkaya
Hazal Hatun – Yeşim Ceren Bozoğlu

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın