Just Mercy

Puanım :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Just Mercy Filmin Yönetmeni: Destin Daniel Cretton

Filmin Oyuncuları: Michael B. Jordan, Jamie Foxx, Brie Larson

Filmin Türü: Biyografik, Dram

Filmin Vizyon Tarihi : 14 Şubat 2020

Filmin Süresi : 2 saat 17 dakika

Just Mercy Filmi konusu; Just Mercy izle, Film, gerçek bir hikayeye sahip olan “Just Mercy: A Story of Justice and Redemption” kitabından uyarlanmıştır. Genç bir avukat olan Bryan Stevenson, adaletin yerini bulması için zorlu bir mücadeleye girişir. Harvard mezuniyeti sonrası genç avukat Bryan’ın para getiren davalarda yer alması beklenir. Fakat Bryan, Alabama’da suçsuz olduğu halde mahkum edilen bir adamın peşine düşer. Bölge avukatı Eva Ansley’in yardımlarıyla, 1987 yılında ölüm cezasına mahkum edilen bir adam olan Walter McMillan’ın suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışacaklardır. Walter McMillan, 18 yaşındaki bir genç kızın ölümünden sorumlu tutulmaktadır. Gerçekte sorumlu tutulmasını gerektirecek hiçbir kanıt elde edilememesine rağmen Walter McMillan ölüm cezası almıştır. Bryan Stevenson, Walter McMillan’ın suçsuz olduğunu kanıtlamaya uğraşırken, süreç içersinde aslında ırkçılığa karşı savaş verdiğini fark edecektir.

Destin Daniel Cretton imzalı film, “Just Mercy: A Story of Justice and Redemption” adlı kitaptan uyarlama olup, gerçek bir hayat öyküsünü anlatmaktadır. Bryan Stevenson, Harvard mezunu genç ve gelecek vadeden bir avukattır. Mezuniyeti sonrası Bryan Stevenson’ın daha çok para kazandıran büyük çaplı davalarda yer alması beklenirken, parlak avukat adaleti sağlamak üzere çetin bir mücadeleye girişir. Bryan, Alabama’da suçsuz yere hüküm giymiş bir adam olan Walter McMillan’ın peşinden gider. Yerel avukat Eva Ansley’in yardımıyla, 1987 yılında idam cezasına mahkum edilen Walter McMillan’ın suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışır. 18 yaşındaki bir genç kızın ölümü nedeniyle cinayetle suçlanan Walter McMillan aleyhinde hiçbir kanıt yoktur. Buna rağmen Walter McMillan ölüm cezası almıştır ve adalet beklemektedir. Bu zorlu süreçte Bryan Stevenson, aslında ırkçılığa karşı savaş verdiğini ve işinin hiç de kolay olmadığını anlar. Just Mercy, Şubat 2020’de sinema salonlarında izleyicisiyle buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Hakan Muhafız Full Hd Tek Parça izle
Hakan Muhafız 3.Sezon

Yayın hayatına başladığı günden bugüne en çok ilgi çeken diziler arasındaki yerini her daim korumaya başlayan dizi yayınlanan son bölümü

Kapat
DMCA.com Protection Status