Headspace Meditasyon Rehberi | 1. Sezon – Netflix

Puanım :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
2 Kişi oy verdi. Ortalama puan: 10,00. Bu Filme oy vermek ister misiniz?
Loading...
Google News Abone Ol Sinefocus.com

1 Ocak 2021 günü 1. Sezonu ile ekranlara gelen Headspace Meditasyon Rehberi 1. Sezon izlemek, dizi konusu, oyuncuları, yorumları ve IMDB puanı merak eden seyirciler bu başlıktaki haberleri sitemiz www.sinefocus.com da bulabilir, Headspace Meditasyon Rehberi 1. Sezon fragmanı izleyebilirler.

Headspace Meditasyon Rehberi Genel Konusu

Netflix dijital platformunda 1 Ocak 2021 günü yayınlanmaya başlayan Headspace Meditasyon Rehberi ilk sezonu ile ekranlara geliyor. 8 bölümden oluşan belgesel dizide bölümler yaklaşık olarak 20 dakikadan oluşmaktadır.

Meditasyon yapmamın faydalarının animasyon ile anlatıldığı mini dizide meditasyon yapmak için çeşitli teknikler ve rehberler sunmaktadır.

Headspace Meditasyon Rehberi | 1. Sezon 1. Bölüm Konusu

Meditasyon ile ilgili genel bilgilerin sunulduğu bu bölümde zihnimizi daha sakin ve net bir hale getirebilmemiz için yapılması gerekenler anlatılmaktadır. Ayrıca nefesin ön plana çıktığı meditasyon teknikleri kullanılmaktadır.

Headspace Meditasyon Rehberi | 1. Sezon 2. Bölüm Konusu

İnsanın üzerinde taşıdığı kötü duygulardan öfke, özlem ve hüsranı geride bırakmayı öğreniyoruz. Hayli kolay ve rehber eşliğinde sunulan bu meditasyon basit bir yaklaşım ile görselleştirmeye yöneltiyor.

Headspace Meditasyon Rehberi | 1. Sezon 3. Bölüm Konusu

Bu bölümde zihnimizi dinlemeyi öğreniyoruz. Andy bu bölümde hayatı sevmenin yollarını keşfederken, derinlemesine düşünme meditasyonu tekniklerini bizlerle paylaşıyor.

Headspace Meditasyon Rehberi | 1. Sezon 4. Bölüm Konusu

‘Fark etmek’ konulu meditasyon tekniği ile kaygılarımız ve stres ile baş etme yöntemlerini öğreniyoruz.

Headspace Meditasyon Rehberi | 1. Sezon 5. Bölüm Konusu

Kendimize ve diğer insanlara hissettiğimiz kırgınlıkları geride bırakarak hayatımıza şefkat katmanın yolları anlatılmaktadır. Andy bu defa bizlere bir şefkat meditasyonu tekniği öğretmektedir.

Headspace Meditasyon Rehberi | 1. Sezon 6. Bölüm Konusu

Bu bölümde acı ile baş etmenin yollarına değinilmektedir. Acıyı, baş edilemez bir ızdırap çekmeden yaşamanın yolları anlatılırken ayrıca beden taraması meditasyonu da anlatılmaktadır.

Headspace Meditasyon Rehberi | 1. Sezon 7. Bölüm Konusu

Bu bölümde öfkemizi olumlu bir şeylere yönlendirmenin faydalarına değinilmektedir. İlişkilerimizde olaylara farklı açılardan bakabilmenin hayatımıza nasıl olumlu katkılar sağlayacağını öğreniyoruz.

Headspace Meditasyon Rehberi | 1. Sezon 8. Bölüm Konusu

Bu bölümde zihnimizi açmayı öğreniyoruz. Andy, farkındalık pratiği ile ihtimallerin sınırsızlığını irdelemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status