Hakikat Şeyh Bedreddin

Puanım :
Google News Abone Ol Sinefocus.com

Hakikat Şeyh Bedreddin Filmi Konusu Nedir? | Oyuncuları Kimlerdir? | Fragmanı izle

Film, 1415 yılında geçmektedir. Timur’un orduları Anadolu’yu işgal etmiştir. Padişahın oğulları olan Musa ve Mehmet Çelebi ise taht kavgasına tutuşmuşlardır. Filmin ana kahramanı Şeyh Bedreddin, İznik’te sürgündedir.

Ekim 2021’de vizyona giren Hakikat Şeyh Bedreddin filmi konusu, yönetmeni, oyuncuları, fragmanı full hd tek parça izle, IMDB Puanı, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman şeklinde yapacağınız aramalar ile ilgili tüm detayları haberimiz içeriğinde bulabilirsiniz.

8 Ekim 2021 tarihinde sinema salonlarında gösterime giren yerli dram ve tarih türündeki film, izleyicilerin beğenisini kazanmayı başardı. Hakan Alak‘ın yönetmen koltuğunda yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda ise Suavi, Bülent Emrah Parlak, Saygın Soysal, Ali Barkın, Ezgi Esma Kürklü gibi isimler rol almaktadır.

Hakikat Şeyh Bedreddin Filmi Konusu Nedir

Timur’un Anadolu’yu işgal etmesi sonrasında Anadolu’da büyük karışıklıklar söz konusudur. Padişahın iki oğlu Musa ve Mehmet Çelebi taht için birbirleri ile mücadele halindedir. Börklüceli Mustafa, Şeyh Bedreddin’in fikirlerini benimsemektedir. Halktan toplanan ağır vergiler ve yapılan talan nedeniyle isyan eden insanlar ile beraber hareket etmektedir. Çelebi Mehmet bu hareketi ve öncülerini kafir olarak nitelemektedir. Onlar ile mücadele etmek üzere 24 bin kişilik bir orduyu üzerlerine gönderir.

Hakikat Şeyh Bedreddin Filmi Oyuncuları

Suavi, Bülent Emrah Parlak, Saygın Soysal, Ali Barkın, Ezgi Esma Kürklü

Hakikat Şeyh Bedreddin Filmi Fragmanı izle

DMCA.com Protection Status