Fulya (2021)

Puanım :
Google News Abone Ol Sinefocus.com

Fulya Filmi Konusu Nedir? | Oyuncuları Kimlerdir? | Fragmanı izle

27 Eylül 2020 tarihinde Azerbaycan ile Ermenistan arasında sınır çatışmaları olarak başlayan ancak sonrasında Karabağ Savaşı olarak adlandırılarak tam 44 gün süren savaşın hikayesi, Azerbaycan halkının yaşadıkları bölgece görev yapan muhabir Fulya Öztürk ve kameraman Halil Kahraman’ın gözünden perdeye aktarılıyor.

Ekim 2021’de vizyona giren Fulya filmi konusu, yönetmeni, oyuncuları, fragmanı full hd tek parça izle, IMDB Puanı, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman şeklinde yapacağınız aramalar ile ilgili tüm detayları haberimiz içeriğinde bulabilirsiniz.

8 Ekim 2021 tarihinde sinema salonlarında gösterime giren belgesel türündeki film, 1 saat süreye sahiptir. Aykut Taşkın, Tahir Tahiroviç‘ın yönetmen koltuğunda yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda ise Fulya Öztürk, Halil Kahraman İleri gibi isimler rol almaktadır.

Fulya Filmi Konusu Nedir

Takvim yaprakları 27 Eylül 2020 tarihini gösterdiğinde Azerbaycan ile Ermenistan arasında sınırda çatışmalar yaşanmaya başladı. Sınır çatışmaları iki ülke arasında sıklıkla yaşanmakta olan bir olaydı. Yıllar önce Karabağ’ı işgal eden Ermenistan ile Azerbaycan arasında savaşın yaraları ve izleri halen devam etmekteydi. Bu sınır çatışmaları bir anda alevlendi ve tam 44 gün sürecek olan Azerbaycan – Ermenistan arasındaki savaşa yol açtı. Azerbaycan kuvvetleri Ermenistan karşısında büyük bir zafer elde ederek yıllar önce kaybettikleri toprakları geri almayı başardılar. Bu sırada Azerbaycan halkının yaşadığı büyük ızdırapları yerinde gören muhabir Fulya Öztürk ve kameraman Halil Kahraman’ın gözünden tüm yaşananları izlediğimiz belgesel savaşın acılarını gözler önüne seriyor.

Fulya Filmi Oyuncuları

Fulya Öztürk, Halil Kahraman İleri

Fulya Filmi Fragmanı izle

DMCA.com Protection Status