En İyi Yerli Filmler Listesi

Puanım :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

En İyi Yerli Filmler Listesi; Ülkemizde 90’lı yılların ortasından itibaren yerli film sektörü oldukça hareketlenmeye başladı. Ardı ardına çekilen ve izleyicilerin büyük beğenisini kazanan yerli filmler bir anda gişe yönünden Amerikan filmlerinin gişe başarısını yakalamaya başladı. Bu yerli film üreticilerinin de öz güvenini yerine getirince yerli film sektörü ciddi atılımlar gerçekleştirmeyi başardı ve birbirinden çok sevilen filmlerin izleyiciler ile buluşması sağlandı.

Yerli filmlerimizi incelediğimiz zaman daha çok dram, romantik, korku ya da komedi filmlerinin ağırlıklı olduğunu görmekteyiz. Teknolojinin kullanıldığı fantastik film türleri, bilim kurgu yapımları gibi filmlerin genel olarak yerli film endüstrisinde pek de rağbet görmediğini anlamaktayız. Korku filmlerinde ise daha çok cinlerin yer aldığı filmler çekilmekte. Romantik ve komedi filmleri ise en çok izlenen yerli filmler kategorisinde ön sıralarda yer almakta.

Bu yazımızda sizler için yerli filmler içerisinde mutlaka izlenmesi gereken yerli filmleri derledik. Bu filmler komedi ağırlıklı olmakla beraber içerisinde dram, romantik, korku türünde yapımlar da yer almaktadır. Umarız sizler için hazırladığımız en iyi yerli filmler listesini beğenirsiniz.

1. 7. Koğuştaki Mucize

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Oyuncular: Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon

Dram türündeki filmde 1983 yılında bir Ege kasabasında bölgenin sıkıyönetim komutanının küçük yaştaki kızı öldürülür. Bu ölümden Memo sorumlu tutulur. Memo’da zeka geriliği bulunmaktadır, kızı ve babaannesi ile yaşamakta olan Memo suçsuz olduğunu ispatlamak için çabalar. Ancak kendisine çevresindekiler dahil hiç kimse inanmaz. Memo ve kızı adaletin yerini bulması ve bir an önce kavuşmayı büyük bir heyecan ile beklemektedirler.

2. Mucize 2 Aşk

Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül
Oyuncular: Mert Turak, Fikret Kuşkan, Biran Damla Yılmaz

2014 yılında vizyona giren Mucize filminin devamı niteliğinde bir film olan yapımda Aziz engelli bir adamdır ve dünyalar güzeli Mızgin ile evlenmiştir. Bu evlilik nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan çift bulundukları kasabayı terk ederek Batı’da bir kasabaya yerleşirler. Bu gittikleri kasabada da sorunlar kendilerini takip etmektedirler. İnsanların ön yargıları onların peşini bırakmamaktadır.

3. Aile Arasında

Yönetmen: Ozan Açıktan
Oyuncular: Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar

Yerli komedi türünde bir yapım olan film Gülse Birsel imzalı. Solmaz bir müzikalde vokalist olarak çalışmaktadır. Uzun yıllardır beraber olduğu adamdan bir çocuğu vardır. Bu adam Solmaz’ı ve kızını terk eder. Fikret ise avize dükkanı olan evli bir erkektir. İşleri kötü gittiği için haciz gelince eşi kendisine boşanma davası açar. Solmaz ve Fikret oldukça trajikomik bir olay ile tanışırlar ve gelişen olaylar sonucunda Solmaz’ın kızının düğünü için karı koca rolü üstlenirler.

4. Eltilerin Savaşı

Yönetmen: Onur Bilgetay
Oyuncular: Gupse Özay, Merve Dizdar, Ferit Aktuğ

Yerli komedi türünde bir yapım olan film Ocak 2020 de vizyona girmiştir. Birbirleri ile her alanda rekabet halinde olan iki elti arasındaki savaş, kayın validelerinin kendisine ilk torun müjdesini getirecek olana büyük evi vereceğini belirtmesi üzerine daha da kızışacaktır.

5. Aykut Enişte

Yönetmen: Onur Bilgetay
Oyuncular: Cem Gelinoğlu, Melis Babadağ, Ege Kökenli

Yerli komedi türündeki filmde Aykut bir esnaftır ve evlenmesine çok az bir zaman kalmıştır. Ancak düğün öncesi dükkanı soyulur. Bu soygun nedeniyle gelin ve ailesi oldukça kızgındır. Dükkanı incelemek üzere sigorta şirketinden gelen Gülşah, babasından gelen telefon üzerine kısa süreliğine Aykut’tan kendisini sevgilisi olarak tanıtmasını ister ve olaylar öylesine gelişir ki Aykut bir anda Gülşah’ın erkek arkadaşı olarak kendisini onun ailesinin yanında bulur. Birbirinden komik olaylar birbirini takip eder.

6. Aman Reis Duymasın

Yönetmen: Onur Tan
Oyuncular: Mustafa Üstündağ, Ozan Akbaba, Emir Benderlioğlu

Yerli komedi türündeki filmde Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin oyuncuları yılın sıkıntı ve stresini atmak üzere bir tatil köyüne giderler. Ancak bu tatil köyüne adım atar atmaz her birinin başına beklenmedik ve sıra dışı olaylar gelir. Ekibin en büyük korkusu ise yaşanan olayların Hızır Çakırbeyli’nin kulağına gitmesidir.

7. Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu

Yönetmen: Özer Feyzioğlu
Oyuncular: Hayat Van Eck, Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk

Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesinin sinemaya aktarıldığı biyografi türündeki film 2019 yılında vizyonda sinema izleyicileri ile buluşmuştur.

8. Kelebeğin Rüyası

Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Oyuncular: Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat, Yılmaz Erdoğan

Zonguldak’ta yaşayan iki genç hem memurluk yapmakta hem de şiir ile ilgilenmektedirler. Film 1940 lı yıllarda geçmektedir. Şiir ile yatıp kalkan iki şair, uzun zaman sonra kasabaya dönen belediye başkanının kızı ile dost olurlar. İki şair ilk defa aşkı da bu arkadaşlık ile deneyimlerken o zamanların ölümcül hastalığı verem iki gence de musallat olacaktır.

9. Organize İşler Sazan Sarmalı

Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Oyuncular: Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola

Asım Noyan ve çetesi işlerini yine her zamanki gibi yürütmeye devam etmektedirler. Günün birinde Asım’ın canından çok sevdiği kızı dolandırılır. Bunun üzerine Asım Noyan ve çetesi sazan sarmalı olarak adlandırdıkları planı uygulamaya başlarlar.

10. Baba Parası

Yönetmen: Selçuk Aydemir
Oyuncular: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Devrim Yakut, Rasim Öztekin, Yağmur Tanrısevsin

Ülkenin en varlıklı iş adamlarından birinin evlilik dışı çocukları olduğunu öğrenen iki kardeş, babalarının ölümü sonrasında kendilerine bıraktığı mirası alabilmek için bir şifreyi çözmek zorundadırlar. Şifreyi çözen paranın tamamını alacaktır.

En İyi Yerli Filmler Listesi” için bir yorum

  • 10 Mayıs 2020 tarihinde, saat 06:29
    Permalink

    Liste güzel gerçekten seçtiğim bazı filmler var onları mutlaka izleyeceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Arctic 2019 Filmi izle, Arctic Tek parça izle, Arctic Full hd izle, Arctic Türkçe Dublaj izle, Arctic Türkçe Altyazılı izle,Arctic Filmi konusu, Arctic Filmi oyuncuları, Arctic Filmi Yönetmeni
Arctic

Arctic Filmi ne zaman vizyona girecek | vizyon tarihi : 19 Nisan 2019 Filmin Yönetmeni : Joe Penna Filmin Oyuncu

Kapat
DMCA.com Protection Status