Elli Kelimelik Mektuplar Filmi Vizyondaki Yerini Aldı – SineFocus

Puanım :
Google News Abone Ol Sinefocus.com

2021 yılı Eylül ayında vizyona giren Elli Kelimelik Mektuplar filmi konusu, yönetmeni, oyuncuları, fragmanı full hd tek parça izle, IMDB Puanı, yorumları, vizyon tarihi, ne zaman şeklinde yapacağınız aramalar ile ilgili tüm detayları haberimiz içeriğinde bulabilirsiniz. 27 Mayıs 1960 darbesine ışık tutan filmde Adnan Menderes döneminde Ulaştırma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Bayındırlık Bakanlığı görevlerinde bulunan Tevfik İleri ve ailesinin darbe sonrasında yaşadıklarına yer verilmektedir.

10 Eylül 2021 tarihinde vizyona giren yerli Aşk, Dram, Tarihi, Biyografi türündeki film, 1 saat 59 dakikalık süreye sahiptir. Emir Khalilzadeh‘in yönetmen koltuğunda bulunduğu filmin baş rollerinde ise Gizem Karaca Ekmekçi, İlker Kızmaz, Tekin Temel, İlhan Şeşen, Derya Alabora yer almaktadır.

Elli Kelimelik Mektuplar Filmi Konusu

27 Mayıs 1960 yılında gerçekleşen askeri ihtilal ile birlikte Yassıada’ya sürgün edilen dönemin bakanlarından Tevfik İleri ve ailesinin yaşadıklarının konu edildiği filmde, askerler yönetime el koymuşlardır. Dönemin başbakanı Adnan Menderes hükümetinde Ulaştırma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı ve Bayındırlık Bakanlığı gibi görevlerde yer alan Tevfik İleri’de, askeri yönetim tarafından Yassıada’ya sürgün edilir. Uzun bir süre burada yaşamını sürdüren Tevfik İleri, yazdığı elli kelimelik mektuplar ile yaşama tutunmaya çalışmaktadır.

Elli Kelimelik Mektuplar Filmi Oyuncuları

Gizem Karaca Ekmekçi, İlker Kızmaz, Tekin Temel, İlhan Şeşen, Derya Alabora

Elli Kelimelik Mektuplar Film Fragmanı Full izle

DMCA.com Protection Status