Detention 1. Sezon | Netflix

Puanım :
Google News Abone Ol Sinefocus.com

Dizi takipçilerinin severek izlediği dizilerden birisi olan Detention 1. Sezon dizisi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, yeni bölüm ne zaman gibi sorularınızın cevaplarını haberimiz detayında www.sinefocus.com’dan bulabilir Detention 1. Sezon dizisi fragmanı izleyebilirsiniz.

Detention dizisi Netflix tarafından 5 Aralık 2020 tarihinden itibaren dünya genelinde yayınlanmaya başladı. Dizi, Red Candles Games isimli bir oyundan uyarlanmıştır. Tayvan’da Beyaz Terör dönemi olarak adlandırılan 1949 – 1987 yılları arasında geçen hikayede ülke sıkıyönetim altındadır ve boğucu bir siyasi atmosfer yaşanmaktadır.

Detention 1. Sezon Fragmanı Full Hd Türkçe Dublaj izle

Detention Dizisi Konusu Nedir ?

Dizi hikayesini Red Candles Games isimli bir oyundan almıştır. Dizi 1990’lı yıllarda Greenwood isimli bir lisede başlamaktadır. Henüz okula yeni nakil olan ve kayıt yaptıran Yunxiang Liu, kampüste dolaşırken girilmesi yasak olan bir yerde Ruixin Fang’ın hayaleti ile karşılaşır. Bu hayalet 30 yıl geriye götürür ve o dönemde bir grup öğretmen ve öğrencinin büyük baskılar altında, sansür döneminde nasıl bir zulüm ile karşı karşıya kaldığını, yaşanan acıları açığa çıkarır. Bu öğretmen ve öğrencilerin anlatılmayı ve de ortaya çıkarılmayı bekleyen hikayeleri, bir karabasan gibi okulun üzerini örtmeye başlar.

Dizi, Tayvan’ın geçmişinde yaşanan totaliter bir dönemde yaşananları konu edinmekte. 8 bölümden oluşan dizinin ilk bölümü 5 Aralık 2020 tarihinde tüm dünyada Netflix ekranlarında yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

DMCA.com Protection Status