Deli ve Dahi – The Professor And The Madman

Puanım :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Deli ve Dahi Filmi ne zaman vizyona girecek | vizyon tarihi : 28 Mart 2019

Deli ve Dahi Filmi Yönetmeni : Farhad Safinia

Filmin Oyuncu Kadrosu | Oyuncuları : Mel Gibson, Sean Penn, Eddie Marsan

Fragman yayınlandığı ilk günden itibaren dikkatleri üzerine topladı.

Filmin Konusu : Deli ve Dahi izle, okul hayatı boyunca elimizden düşürmediğimiz, efsane haline gelmiş Oxford İngilizce Sözlüğü’nün gerçek yaratılış hikayesini beyaz perdeye taşıyor. Professor James Murray, gerçekleştirmek istediği proje uğrunda yemeden, içmeden, gece gündüz demeden çalışmaktadır. Profesörün amacı, Oxford İngilizce Sözlüğü’nün on bin kelimelik ilk baskısını bir an önce hayata geçirmektir. Çalışmalarını sürdürdüğü sırada Murray’in adresine bir akıl hastanesinden büyük ölçekli bir çalışma postalanır. Çok tehlikeli olduğu değerlendirilen hastaların tedavi edildiği bir akıl hastanesinde yatmakta olan Dr. W.C. Minor, profesöre on bin kelimelik muazzam bir çalışma gönderir. Minor’un gönderdiği bu çalışma, profesörü harekete geçirir ve bundan sonra ikilinin yolları kesişir.

Yönetmen koltuğunda Farhad Safinia’yı gördüğümüz biyografik yapımın başrollerini paylaşan Mel Gibson ve Sean Penn, yılların getirdiği ustalıklarını bu filmde de konuşturuyorlar. Senaryosunu yönetmen ile birlikte John Boorman ve Todd Komarnicki’nin ortaklaşa kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Natalie Dormer, Ioan Gruffudd, Jennifer Ehle, Jeremy Irvine gibi isimler de kendilerine yer buluyor. Simon Winchester’ın kitabından esinlenilerek sinemaya uyarlanan filmin görüntü yönetmenliğini ise Kasper Tuxen üstlenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Hapşuu izle | Hapşuu Filmi 2019 Full HD Tek Parça izle
Hapşuu

Hapşuu Filmin Yönetmeni: Kenan Öztürk Filmin Oyuncuları: Lemi Filozof, Batu Kerem Yüksel, Cengiz Küçükayvaz Filmin Türü: Animasyon Filmin Vizyon Tarihi : 8

Kapat
DMCA.com Protection Status