Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 2

Puanım :
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Filmin Yönetmeni: Bill Condon

Filmin Oyuncuları: Robert Pattinson, Kristen Stewart, Taylor Lautner

Filmin Türü: Fantastik, Romantik, Macera, Dram

Filmin Vizyon Tarihi : 16 Kasım 2012

Filmin Süresi : 1 Saat 55 Dakika

Filmin konusu:  Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 2 izle, Bir efsane daha sona eriyor. 2008 yılında start alan aşk ve tutku hikayesi, üçüncü bölümün son filmi ile beraber nihayete eriyor. Stephenie Meyer’ın tüm dünyada milyonlarca satan Alacakaranlık roman serisinden, Melissa Rosenberg tarafından senaryolaştırılan Twilight Saga/Alacakaranlık Efsanesi’nin son filminde yönetmen koltuğunda, ilk bölümü de çeken Bill Condon otururken, Kristen Stewart, Robert Pattinson ve Taylor Lautner üçlüsünü başrollerde son kez birlikte izliyoruz. Bella ile Edward’ın kızı olan Renesmee’nin doğumundan hemen sonra, Cullen’ler diğer vampir klanlarını da bir araya getirmek için kolları sıvarlar. Çünkü, Renesmee’yi Volturi’ye karşı en küçük bir iddia ve yalan ithamlardan korumaları gerekmektedir. Fakat bu düşündükleri kadar kolay olmayacaktır.

Bell; kızı Renesmee’nin büyümesini izlerken, bir yandan da vampir olmanın beraberinde getirdiği olaylara ayak uydurmaya çalışmakta ve bu yeni gücünü kontrol altına almak için elinden geldiğince her şeyi öğrenmeye çalışmaktadır. Fakat, Bella için herşey bu kadar güzel devam etmez. Çünkü birisi Renesmee’yi görmüş ve onun vampire dönüştürüldüğünü zannederek Volturi’ye haber vermiştir. Vampirler dünyasında bir çocuğun vampire dönüştürülmesinin cezası ölümdür. Çünkü vampire dönüşen çocuklar, yetişkin vampirlere göre çok daha tehlikelidir. Bu esnada Alice, Volturi’nin peşlerine düşeceğini yetenekleri sayesinde önceden görür. Cullen ailesi, torunları Renesmee’nin doğuştan vampir olduğuna ve tehlike arz etmediğine Volturi’yi ikna etmeye karar verir ve bu nedenle dost ve akrabalarını yanlarına çağırırlar. Ancak gelenlerden biri, Volturi’nin onlara inanmayacağını ve savaşmaya hazır olmaları gerektiğini söyler. Bunun üzerine tüm aile torunları Renesmee için savaşmaya hazırlanır. Ancak  küçük vampir için savaşa hazır olan sadece Cullen ailesi değildir.

Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 2” için bir yorum

  • 3 Haziran 2020 tarihinde, saat 12:55
    Permalink

    Çok güzel bir film gerçekten 10 üzerinden 10 hak ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Harley Quinn izle, Harley Quinn fragman izle, Harley Quinn trailer, Harley Quinn promo
Harley Quinn 1.Sezon 13.Bölüm

Geçen hafta yayınlanan bölümü oldukça iyi reyting alan ve yeni bölümü de merakla beklenen dizi Harley Quinn 1.Sezon 13.Bölüm Türkçe

Kapat
DMCA.com Protection Status