Aile Hükümeti

Google News Abone Ol Sinefocus.com
6343
Aile Hükümeti

Aile Hükümeti filmi izlemeyi düşünden ve öncesinde film ile alakalı bilgi sahibi olmak istiyorsanız sitemizde aradığınız bilgileri bulabilirsiniz. Haberimiz içeriğinde Aile Hükümeti filmine ilişkin geniş bilgiler bulabilirsiniz.

Film gösterimi yapılmakta olan sinema salonlarında vizyona girmeden evvel hakkında hayli yüksek sayıda haber yapılan Aile Hükümeti filmi oldukça merak edilmekte. Sinema eleştirmenleri tarafından hakkında oldukça güzel haberler yapılan Aile Hükümeti filmi gişede de bu başarısını devam ettirdi. Haberimizde Aile Hükümeti Filmi Fragmanı Full Hd Tek Parça izleyebilir, filmin konusu, oyuncuları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Aile Hükümeti filmi fragmanı 720p 1080p mobil izle seçenekleri ile haber içeriğimizde bulabilirsiniz.

Aile Hükümeti Filmi ne zaman vizyona girecek | vizyon tarihi : 9 Ekim 2020

Filmin Türü : Yerli Komedi

Filmin Yönetmeni : Burak Demirdelen

Filmin Oyuncu Kadrosu | Oyuncuları : Mehmet Yıldırım, Aslıhan Malbora, Alper Saldıran, Nail Kırmızıgül, Gülhan Tekin

Filmin Konusu : Yerli komedi türünde bir yapım olan film 1 saat 43 dakika süreye sahiptir.

Salih genç bir öğretmendir ve Elaldı isimli köye atanmıştır. Köye gelen Salih bir yandan yeni atandığı bu köydeki yaşama alışmaya çalışmakta diğer yanda ise köyün en güzel kızı olan Zeynep’e olan aşkı nedeniyle allak bullaktır. Köyde akraba evlilikleri oldukça yaygındır ve Salih, Zeynep’in de bu şekilde evlendirileceği korkusunu yaşamaktadır.

Salih sonunda harekete geçer ve bakanlığa köydeki akraba evliliklerinin yaygınlığını dile getiren bir dilekçe yazar. Bakanlık dilekçe sonrasında köydeki bu sorunu çözmek üzere bir proje hazırlar. Bu projeye göre resmi nikah kıyan ve akraba evliliği yapmayan aileler halen oturmakta oldukları evler ile tarlaların tapularına sahip olacaktır.

Salih proje kapsamında birbiri ile evlenmeleri uygun olan kişileri listelemeye başlar. Ancak sonuçlar hiç beklendiği gibi gitmeyecektir. İnsanlar sevdiklerinden farklı kişiler ile eşleşmeye başlarlar.

Bir cevap yazın